Mówi się, że czas to pieniądz. Każdy przedsiębiorca z pewnością zgodzi się z tym stwierdzeniem. Czas poświęcony na procesy związane z budowaniem i aktualizacją baz produktów to naprawdę spory koszt, którego często nie uwzględniamy w podsumowaniu swojego biznesu. Każdy musi nauczyć się wykorzystywać go efektywnie. Masz w swojej bazie kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy produktów. To nie jest ważne. Każdy proces usprawniania bazy produktowej generuje dodatkowe godziny pracy.

 Product Information Management to system zarządzania informacją o produkcie, który w idealny sposób umożliwia niezawodne, sprawne i szybkie wprowadzanie nowych produktów. Jego funkcjonalność pozwala w optymalny sposób zarządzać wszystkimi informacjami o produkcie ograniczając czas temu poświęcony do niezbędnego minimum. Co za tym idzie pozwala zredukować procesy i czynności związane z wdrożeniem produktu, które generują dodatkowe koszty.

 PIM umożliwia szybkie wprowadzenie nowego produktu do naszej oferty. System posiada wiele ułatwień, które umożliwiają sprawne dodawanie nowych kart produktów. Między innymi dzięki opcji dziedziczenia atrybutów po produkcie bazowym. Oprócz tego zgromadzone wcześniej informacje można w łatwy i szybki sposób dystrybuować w wielu różnych kanałach i dla wielu kontrahentów. Spójne informacje dostarczana są klientowi za pomocą np. mediów społecznościowych, sklepu internetowego czy sklepu stacjonarnego.

System PIM ułatwi również dostawcy dostarczenie wszystkich niezbędnych informacji i zaoszczędzi czas pracy obu stron. Istnieje bowiem możliwość zaciągania danych do systemu, dzięki integracji z zewnętrznymi plikami. Wprowadzanie i aktualizacja bazy produktowej o zdjęcia, opisy, specyfikację jest niezwykła łatwa i mniej czasochłonna.

Digitalizacja wszystkich dostępnych informacji na temat produktów ogranicza z koli czas, który poświęcamy na poszukiwanie konkretnej, potrzebnej w danym momencie informacji. Nie musimy się zastanawiać się, w którym miejscu informacja została umieszczona. Nie przeszukujemy setek arkuszy i plików, by odnaleźć tą właściwą.

Wiele firm decyduje się na eksport swoich produktów poza granice naszego kraju. Wiąże się to z dodatkowym czasem, który należy poświęcić na tłumaczenie niezbędnych informacji dotyczących oferty. System PIM upraszcza tą skomplikowaną czynność. Redukuje liczbę zaangażowanych w zadanie osób i w znaczny sposób wspiera procesy związane z tłumaczeniem na odpowiedni rynek docelowy w danym kraju.

Czas jest również ważny dla naszych potencjalnych klientów. Dostarczając im niezbędne informacje o produkcie, na każdym etapie procesu zakupowego, usprawniamy i przyspieszamy ich proces decyzyjny i budujemy zaufanie. Z pewnością docenią taką wygodę, a efektem będzie zwiększona sprzedaż.

Oprócz wyżej wymienionych cech PIM jest również niesamowicie intuicyjnym i łatwym w obsłudze narzędziem. Każdy pracownik, bez względu na wiedzę i uprawnienia, poradzi sobie z wprowadzaniem i edycją danych o produkcie. Ograniczy to czas potrzebny na przepływ informacji między działami lub specjalistami.

Oszczędność czasu przy udziale Product Information Management doceni każdy przedsiębiorca. Nowa jakość pracy, obsługi i informacji znajdzie odzwierciedlenie we wzroście sprzedaży i poziomu zaufania do firmy. Zarówno dostawców, jak i klientów.

Chcesz usprawnić działanie swojej firmy? Zachęcamy do zapoznania się również z publikacją prezentującą zastosowanie systemu PIM.

Informacje o produktach w różnych językach – jak tym zarządzać?

Dowiedz się więcej o nowoczesnych rozwiązaniach, które pomogą zarządzać informacją o produkcie. Napisz lub zadzwoń:


Skontaktuj się z nami:
Telefonicznie: 504 089 598
Mailowo: office@grupaampmedia.com