Do jednych z najtrudniejszych zadań w zakresie zarządzania informacją o produkcie zaliczyć można wdrożenie produktów w wielu różnych językach. Składa się na to dopasowanie kontentu do każdego z rynków i aktualizacja wszystkich kanałów sprzedaży. Przed takim wyzwaniem stają nie tylko producenci, ale każdy podmiot myślący o ekspansji na różne rynki.

Język angielski wystarczający do międzynarodowego rozwoju?

Realizacja większej, międzynarodowej strategii wymaga obsługi natywnych języków obecnych na rynkach docelowych. Jest to warunek konieczny pomimo tego, że angielski stał się głównym językiem biznesu. Warto pamiętać jak istotne są prawidłowe i rozbudowane opisy produktów w budowaniu relacji z klientem. Informacje te w języku znajomym dla konsumenta, tworzą pozytywny odbiór, sprawiając, że wszystko wydaje się prostsze, lepiej dostępne oraz godne zaufania, które jest kluczem do sprzedaży.

Oczywiście, im więcej języków obejmuje międzynarodowa strategia, tym większa szansa, że do informacji wkradnie się błąd. Dobrą praktyką jest inwestycja w narzędzia, które pozwalają scentralizować i zautomatyzować informacje z każdego źródła. Mając wszystko pod kontrolą, można całkowicie skupić się na realizacji jak najlepszych doświadczeniach klienta.

Wielojęzyczność to sukces na kolejnych rynkach

Prezentacja oferty produktów bądź usług firmy powinna być najbardziej możliwie dopasowana do specyfiki danego rynku. Z tego powodu warto postawić na sprawdzoną metodę tłumaczenia, gwarantującą sukces w międzynarodowej ekspansji. Wspomniana strategia wywiera nacisk na indywidualizację, zwracając uwagę na styl oraz subtelności występujące w danym języku. Każdy region ma inne, spersonalizowane do swojej charakterystyki oferty. Indywidualne podejście tworzy wyjątkową relację z klientem, gwarantując jego satysfakcję.

Jakie narzędzia pomogą realizować założone cele?

Wysoka jakość oraz niezawodność danych o produktach we wszystkich językach, a to wszystko zlokalizowane w jednym miejscu. Są to realia, które oferuje rozwiązanie o nazwie PIM (Product Information Management – System Zarządzania Informacją Produktową). Ogranicza zbędny wysiłek, systematyzuje pracę, a także pozwala oszczędzić zarówno pieniądze jak i czas. Tłumaczenie na niemiecki, japoński czy afrykanerski to prosta czynność, kiedy informacja jest pod kontrolą odpowiedniego systemu.

PIM to narzędzie, które posiada zestaw cech niezbędnych do właściwego operowania tysiącami produktów. Jedną z nich jest automatyczna synchronizacja. Sprawia, że informacja o produkcie dostępna jest wszędzie, w tym samym czasie, niezależnie od urządzenia czy miejsca. Szybszy oraz dopasowany TTM (Time to Market) – czas od momentu otrzymania towaru w magazynie, do chwili publikacji na stronie sklepu internetowego. Nie można również zapominać o zwiększonej produktywności. Wszystkie wydziały firmy czerpią informację z jednego źródła, co zapobiega niedomówieniom.

Chcesz dowiedzieć się więcej o nowoczesnych rozwiązaniach, które pomogą zarządzać informacją o produkcie?

Skontaktuj się z nami:
Telefonicznie: 505 014 824
Mailowo: office@grupaampmedia.com