Czas na kolejną część naszego artykułu: marketing B2B w sektorze przemysłowym – części systemowo- technicznej. Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z pierwszą częścią – kliknijcie tutaj – poruszamy w niej elementy z obszarów socialmediów, lead nurturingu czy marketing automation. Dziś nieco bardziej technicznie, skupimy się bowiem na rozwiązaniach systemowych, które wspomagają marketing B2B.

Wychodząc od samej specyfiki działania biznesu, B2B opiera się na sieci dystrybutorów, sprzedawców, handlowców. W związku z tym, to właśnie relacja i komunikacja z nimi odgrywa niezwykle ważną rolę w pozyskaniu Klienta końcowego, a tym samym, generowaniu sprzedaży. Jak możemy przenieść ją na zupełnie nowy poziom, udoskonalić?

SYSTEM BUDOWANIA STRON PLACÓWEK DLA DYSTRYBUTORÓW

Pierwsze z rozwiązań pozwala skupić wszystkich naszych partnerów handlowych, na jednej platformie. Narzędzie jest bardzo intuicyjne, przejrzyste i funkcjonalne zarówno z poziomu administratora jak i poszczególnych użytkowników. Czym wyróżnia się system? Wyjaśnimy to na przykładzie naszego projektu zrealizowanego z marką Krishome.
Pod wspólną domeną Twojej firmy, pozwala tworzyć kolejne konta- placówki dystrybutorów. Każda z nich, zyskuje automatycznie dedykowany landing page, pozwalający na edycję danych takich jak: nazwa firmy, dane kontaktowe, adres itp. Swobodnie możemy budować także treść: promocje, nowości, opis asortymentu. Każda placówka dodana w systemie, automatycznie widnieje także w interaktywnej mapie placówek, dostępnej z poziomu głównej domeny.

system-zarzadzania-partnerami-handlowymi-krishome-marketing-B2B
Przykład Landing Page zbudowanego w oparciu o system budowania stron dystrybutorów

Jakie możemy wyróżnić zalety? Wszystkie punkty dystrybucji dostępne są dla Klienta końcowego, a jak wiadomo wyszukiwarka to pierwsze miejsce gdzie potencjalny Klient, będzie szukał informacji o naszej firmie. Dając dystrybutorom narzędzie do budowy takiej strony (lub stworzenie jej samodzielnie) to wyjście Klientowi naprzeciw.

Kolejna korzyść to pozycjonowanie. Dzięki tworzeniu unikatowych podstron, wypełnionych treścią, obrazkami, danymi (które podkreślamy – są pod wspólną domeną) nasza strona znajdzie się zdecydowanie wyżej w organicznych wynikach wyszukiwania. Trzecia korzyść? Spójność identyfikacji wizualnej – wartość niezwykle ważna dla każdej marki. Narzędzie pozwala każdemu z dystrybutorów zbudować landing page w naprawdę intuicyjny sposób- ponieważ jednak odbywa się to w oparciu o gotowe schematy i komponenty – każdy projekt jest jednocześnie unikatowy, a zarazem spójny.

SYSTEM LOJALNOŚCIOWY I KOMUNIKACYJNY DLA PARTNERÓW HANDLOWYCH

Funkcjonowanie firm w modelu B2B opiera się na wzajemnej współpracy, tym samym niezbędny jest doskonały przepływ komunikacyjny: informacja o nowych promocjach, szkoleniach, uprawnieniach. System lojalnościowy dla partnerów handlowych działający działa dwutorowo: z poziomu administratorów i użytkowników – czyli partnerów handlowych, dystrybutorów, handlowców – zależnie od specyfiki danej firmy. System zarządzania jest niezwykle funkcjonalny, pozwalając między innymi na wprowadzenie ustalonych danych, wysyłkę maili, smsów czy alertów. Zyskujemy więc także funkcjonalne narzędzie przeznaczone do marketing automation w wariancie komunikacyjnym.

Prześledźmy przykład działania na podstawie systemu realizowanego dla firmy Nice Polska, gdzie bazę użytkowników stanowią instalatorzy. Co zyskuje użytkownik po zalogowaniu się do systemu? Posiada dostęp do rozbudowanej bazy wiedzy. Po drugie – w strefie instalatora wdrożyliśmy system lojalnościowy, oparty o nagrody, który można w pełni personalizować.

dedykowany-cms-nice-polska-marketingB2b

W programie dla instalatorów przewidziane są także systemy szkoleń – ponownie z pomocą przychodzi nasz system. Dzięki niemu z łatwością możemy zarządzać i administrować takie wydarzenia, gdyż z pomocą przychodzi wiele przydatnych funkcjonalności. Dodatkowo wysyłka powiadomień została zautomatyzowana tak by konwersja i przydatność była jak największa np. wysyłka przypomnienia o zbliżającym się terminie szkolenia.

Jeśli szkolenie – to także certyfikat. Wdrożyliśmy rozwiązanie, które ponownie maksymalizuje korzyści z systemu i pozwala zaoszczędzić czas: automatycznie generowanie certyfikatów wydarzenia dla podanej listy uczestników.

Mamy nadzieję, że oba z naszych artykułów przekonały Was jak przydatny (i ważny!) jest ecommerce w budowaniu marki opartej na modelu B2B. Dzięki rozwiązaniom z zakresu social mediów, dedykowanych systemów cms, wdrożonych rozwiązań marketing automation oraz innych omówionych w artykułach, możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom Klientów końcowych. Robimy to budując relację z partnerami handlowymi, usprawniając pracę i komunikację, a także edukując o naszej marce i oferowanych przez nią produktach czy usługach.
Jesteś zainteresowany wdrożeniem rozwiązań opisanych na blogu? Napisz do nas, zadzwoń i powiedz w czym możemy Ci pomóc!
Skontaktuj się z nami tel. 505 014 824