Jak wiadomo zebranie odpowiednich danych to klucz do udanej i efektywnej kampanii. Musimy jednak wiedzieć w jaki sposób je wykorzystać, by dotrzeć do naszego Klienta, wtedy gdy nas szuka i gdy możemy w czasie rzeczywistym odpowiedzieć na jego potrzeby. Idealną technologią do realizacji tego celu jest w marketingu geolokalizacja. Jak ją wykorzystać? Mamy dla Was krótki przewodnik.

Geolokalizacja w marketingu – idealna podczas urlopów?

marketing geolokalizacyjny

Źródło grafiki: yanosik.pl

Wracając do danych- skąd się biorą? Marketing geolokalizacyjny wykorzystuje dane o lokalizacji potencjalnych klientów, przesyłane za pomocą satelitów GPS oraz adresów IP. Dzięki nim, możemy dostosować szereg parametrów, wpływając bezpośrednio na UX i skuteczność naszej reklamy: na przykład wyświetlać stronę w odpowiednim języku, podawać ceny w lokalnej walucie, wyświetlać najbliższe biura czy sklepy stacjonarne. W czasie wakacyjnych wojaży, a więc także częstego przemieszczania się, poszukiwania konkretnych lokacji w nieznanym dla nas miejscu – tego typu reklama jest najbardziej przydatna, a więc w konsekwencji skuteczna.

Przykład? Reklama w aplikacji Yanosik – najpopularniejszej aplikacji dedykowanej kierowcom z potencjałem dotarcia do 1 500 000odbiorców. Co więcej reklama jest kontekstowa, w czasie rzeczywistym i oparta właśnie o geolokalizację.

Geofencing – gdy liczy się marketingowa precyzja

Idźmy jednak o krok dalej, zakładając, że obszar w którym uaktywnia się reklama geolokalizacyjna jest dla nas zbyt szeroki. Czy istnieje rozwiązanie? Oczywiście – z pomocą przychodzi geofencing. Umożliwia zdecydowanie bardziej precyzyjne dotarcie do osób w określonym miejscu, wykorzystując technologię GPS, GSM i RFID. Niemal każdy z nas ma przy sobie telefon – przez cały czas. To umożliwia ustalenie aktualnego położenia przemieszczających się osób i aktywizowanie ich, gdy znajdą się w określonym miejscu i o określonym czasie. Nie będziemy jednak gołosłowni – po raz kolejny posłużymy się casestudy.

Kampania zrealizowana przez nas dla marki Riccardo, oparta była o dedykowaną aplikację mobilną i technologię geofencing. Autorski system RTB Tracker, pozwolił na dotarcie z komunikatem do Klienta dokładnie wtedy gdy szanse na zaangażowanie były największe. Po podejściu do określonej wystawy wysyłany był komunikat push z dedykowaną promocją, która obejmowała oglądany właśnie asortyment. By skorzystać ze zniżki wystarczyło okazać wiadomość w kasie. Zawierała kod kreskowy, dzięki czemu aktywowanie rabatu było szybkie, łatwe i odnotowane w systemie.

Dodatkową funkcjonalnością zwiększającą traffic offline, były wiadomości push wysyłane w bezpośredniej bliskości sklepu, zachęcające do odwiedzenia salonu Riccardo.

To idealny przykład łączenia działań online z offline – crossmarketingu – synergia działań pozwala zbudować długotrwałą relację z Klientem, która z kolei przekłada się na doskonałe wyniki kampanii.

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem kampanii geolokalizacyjnej, chcesz wypróbować reklamy w aplikacjach nastawione na efektywność i precyzję, skontaktuj się z nami:
Telefonicznie: 505 014 824
Mailowo: office@grupaampmedia.com