Wyszukiwarki internetowe powstały, aby pomóc użytkownikom odnaleźć pożądane informacje w internecie. Stworzone z myślą o nich, wymagają odpowiedniej strategii, aby odnieść sukces. W jaki sposób Twoja firma może trafić do klienta zainteresowanego oferowaną przez Ciebie usługą/produktem?

SEO – znalezienie potencjalnych konsumentów

Ostatnimi czasy bardzo istotnym, często poruszanym aspektem w sferze online marketingu jest SEO ( z j.angielskiego Search Engine Optimization). Polega na optymalizacji witryny internetowej pod kątem wyszukiwarek internetowych, w celu osiągnięcia jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. SEO pomoże więc przedsiębiorcom, zwiększając szansę na odwiedzenie ich stron przez użytkowników, którzy są potencjalnie zainteresowani zakupem.

Czy rozbudowane informacje o produktach w sklepie mają wpływ na SEO? Z pozoru nie jest to oczywiste, ale w rzeczywistości są one mocno ze sobą powiązane.

W przypadku optymalizacji stron pod wyszukiwarki internetowe, bogaty kontent to najważniejszy fragment układanki. Określa się tym mianem wszystko to, co użytkownik widzi na Twojej witrynie, ale także informacje, które nie są widoczne dla przeciętnego odwiedzającego. Nadanie wszystkim produktom wyjątkowych i rozbudowanych opisów pomaga zarówno osobom odwiedzającym sklep, jak i wyszukiwarkom internetowym zrozumieć zawartość strony. Jest to najważniejsze działanie w zakresie SEO, które gwarantuje wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Zapewnia to powodzenie Twojej kampanii w sieci.

Technologia w służbie efektywności

Automatyzacja jest podstawą nowoczesnego przedsiębiorstwa. Warto więc inwestować w narzędzia, które eliminują zbędną, manualną pracę.  PIM (Product Information Management) centralizuje wszystkie działania w zakresie produktów, stosując kategorie oraz atrybuty, pozwalając na efektywne zarządzanie informacjami. Co więcej, system ten obejmuje więcej niż jeden kanał sprzedaży. Jest to tak zwany multichannel. Funkcja ta umożliwia prowadzenie wielu sklepów jednocześnie, przy czym wszystkie informacje pochodzą z jednego, centralnego repozytorium. Obsługa języków obcych pozwala być obecnym na różnych rynkach. Jest to niesamowicie istotna funkcja dla firm, które stawiają na rozwój oraz ekspansję międzynarodową.

Zaufanie konsumentów do marki w internecie to  podstawa sukcesu, który może być budowany dzięki wdrożeniu nowoczesnych systemów w Twojej firmie.

Dowiedz się więcej o kluczowych zaletach PIM >>

Jak PIM pomaga realizować strategię SEO?

Próbując sprzedać produkty lub usługi, warto zastanowić się nad językiem marketingu. Powinien on uwzględniać słownictwo, które najczęściej jest używane w poszukiwaniu określonych produktów bądź usług w internecie. Pomocny okazuje się PIM, ponieważ umożliwia zdefiniowanie słów kluczowych, czyli tych używanych przez potencjalnych klientów. Optymalizacja języka pozwala na popularyzację stron z produktami, a tym samym zwiększenie przychodów.

Product Information Management

Taksonomia także odgrywa istotną rolę. Siła SEO oparta jest na katalogach, które budują hierarchię kategorii oraz atrybutów. PIM umożliwia odpowiednią klasyfikację produktów tak, że osiągają one wysokie pozycje w wyszukiwaniu organicznym.

Zarządzanie treścią wymaga optymalnego narzędzia, które będzie bezproblemowo pozwalało tworzyć także elementy takie jak tagi title (definiuje tytuł strony) czy meta description (krótki opis zawartości strony). Wymienione elementy wspomagają skuteczne pozycjonowanie w wyszukiwarkach, zwiększając klikalność, a więc odwiedziny stron, na których zlokalizowane są produkty Twojej firmy.

Liczny asortyment w sklepie internetowym to na prawdę duże wyzwanie. Solidny, skonsolidowany system, jakim jest PIM, tworzy strony produktów, które są łatwe do znalezienia przez klientów. Jest to możliwe dzięki funkcji dbającej o właściwe metadane (są to informacje niewidzialne dla użytkowników, a niezbędne dla wyszukiwarek).

Z najnowszym oprogramowaniem zarządzającym informacją o produktach, z łatwością można realizować strategię SEO oraz wzmacniać pozycję w rankingach wyszukiwania w najbardziej wydajny sposób.

Zainteresowały Cię nasze rozwiązania e-commerce? Masz pomysł, który możemy wspólnie zrealizować?

Skontaktuj się z nami:
Telefonicznie: 505 014 824
Mailowo: office@grupaampmedia.com