Jeszcze do niedawna sprzedaż ograniczała się do jednorazowego aktu zakupu towaru. Nikt specjalnie nie zwracał uwagi na to, co było stanowiło motywację kupującego, w jaki sposób trafił do naszego sklepu i czy jeszcze do niego wróci. Dzisiaj koniecznością jest uświadomienie sobie, że jest to proces, podczas którego powinniśmy zbudować stałą relację z klientem.

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do mnóstwa narzędzi umożliwiających dotarcie do potencjalnych klientów. Narzędzi, które ułatwią promowanie produktu lub marki. Co więcej? Pozwalają one na tworzenie interakcji z klientem. Zauważalny jest szczególnie wzrost potencjału sprzedażowego mediów społecznościowych.

Social selling to zamierzone działania w mediach społecznościowych skierowane na budowanie świadomości marki wśród ich użytkowników. Możliwa jest bezpośrednia sprzedaż dzięki funkcjom udostępnionym przez platformy społecznościowe. Sama jednak obecność w tychże mediach generuje ruch na naszej stronie, co owocuje zwiększeniem sprzedaży za jej pośrednictwem.

Jakie narzędzia sprzedaży oferują nam serwisy społecznościowe?

Instagram – tagowanie produktów oznaczonych na zdjęciach; dostępność funkcji zakupowej w reklamach emitowanych w Feedzie użytkownika, w karcie Eksploruj oraz Instagram Stories; póki co testowana funkcja Instagram Checkout, która umożliwia dokonywanie zakupów bez konieczności opuszczania aplikacji.

Facebook – Facebook Marketplace to platforma, która daje możliwość kupowania i sprzedawania towarów lokalnie; transmisje live, podczas których sprzedawca prezentuje produkty, a użytkownicy deklarują chęć zakupu poszczególnych (w tym przypadku trzeba pamiętać o umieszczeniu niezbędnych informacji takich jak regulamin i zasady procesu zakupowego)

Naszym zdaniem warto przyjrzeć się dokładniej transmisjom live odbywającym się na Facebooku, za pośrednictwem których prezentowane są produkty z możliwością ich zakupu. Dlaczego? Stały się idealnym miejscem dla małych sklepów, w którym mogą zaprezentować swoją ofertę potencjalnym klientom. Podjęcie takich działań wymusiła na sprzedawcach konieczność zamknięcie niektórych punktów handlowych.

Jak przygotować taką transmisję? Przedstawimy to, w kilku najważniejszych krokach.

  1. Przygotowanie produktów. Dobrze jest je jakoś oznaczyć. W innym przypadku pojawi się mnóstwo niesprecyzowanych zamówień, które ciężko będzie rozszyfrować.
  2. Przygotowanie treści, które chcemy przekazać klientom.
  3. Przygotowanie opisu transmisji live oraz jej regulaminu.
  4. Udostępnienie informacji o zbliżającej się relacji (data i godzina).
  5. Sprawdzenie czy narzędzia używane podczas transmisji są sprawne i naładowane. Zadbanie o jakość połączenia.
  6. Należy się upewnić, że nic, ani nikt nie zakłuci transmisji.
  7. Należy się upewnić, czy produkty podczas prezentacji w całości mieszczą się w kadrze.
  8. Zarezerwowanie czasu na sesję pytań i odpowiedzi.

Jakie są zalety takich transmisji? Przede wszystkim docieramy do nowych odbiorców. Ich zasięg potrafi być kilkukrotnie większy niż liczba osób lubiących dany fanpage. Oprócz tego docieramy z informacjami o ofercie, o nowościach, nowych dostawach. Tworzymy interakcje z klientami, zdobywamy ich zaufanie i budujemy rozpoznawalność naszego sklepu.

 

Skontaktuj się z nami:
Telefonicznie: 505 014 824
Mailowo: office@grupaampmedia.com